Informacja dla Rodziców dzieci klas II i V Szkół Podstawowych w ŻorachW związku ze wznowieniem programu zdrowotnego Program profilaktyki próchnicy dla dzieci Miasta Żoryprzez Urząd Miasta Żory,informujemy Rodziców dzieci klas II i V, że istnieje możliwość bezpłatnego lakowania zębów stałych szóstych u uczniów klas II, którzy ukończyli już 8 rok życia, oraz zębów stałych siódmych u uczniów klas V szkół podstawowych. Zabiegi bezpłatnego lakowania stałych zębów odbywać się będą w gabinecie stomatologicznym, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 15 w Żorach na os. Sikorskiego ul. Bankowej 1(na przeciwko Sport-kliniki). Lakowanie zębów będzie wykonywane przez lek. stom. Magdalenę Kuźnik po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wizyty. Zainteresowanych rodziców oraz opiekunów prawnych dzieci klas II i V prosimy o kontakt telefoniczny od 22.03.2021 bezpośrednio z lek. stom. Magdalena Kuźnik, codziennie w godzinach od 8:00 do 17:00 :telefon kontaktowy: 600413009. Zapraszamy na wizyty dzieci wraz z opiekunami w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.Informujemy, że po ustaleniu terminu wizyty będzie możliwe lakowanie zębów stałych w miesiącu maju i czerwcu 2021 roku. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym prosimy o przygotowanie przez opiekunów prawnychadresu zamieszkania dzieckanumeru PESELnumeru szkoły podstawowej do której uczęszcza uczeń.
Program Profilaktyki Próchnicy
PLAN ZAJĘĆ LEKCYJNYCH W SYSTEMIE HYBRYDOWYM
Powrót do szkoły
Fotograf w przedszkolu
Jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły-poradnik
Powrót do szkoły klas I-III
Od 4 maja br. uczniowie klas I-III wracają do szkoły. Nauka w trybie stacjonarnym zostanie przywrócona najpierw dla najmłodszych uczniów, potem obejmie również kolejne etapy edukacyjne. Uczniowie klas I-III wchodzą do szkoły wejściem głównym i kierują się do klas:Ia i Ib- sala nr 23IIa i IIb-sala nr 22IIIa i IIIb-sala nr 24Lekcje odbywają się wg planu w reżimie sanitarnym.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo,
Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:
- metodą samospisu internetowego
aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,
- metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99,
- z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:
- Charakterystyka demograficzna osób,
- Aktywność ekonomiczna osób,
- Poziom wykształcenia,
- Niepełnosprawność,
- Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
- Charakterystyka etnicznokulturowa,
- Gospodarstwa domowe i rodziny,
- Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).
Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań” https://loteria.spis.gov.pl/
Do wygrania cenne nagrody!
"Program dla szkół"-list do Rodziców
22 kwietnia - Dzień Ziemi
22 kwietnia 2021 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.
Uczniowie Naszej szkoły czynnie przyłaczają się do akcji. Przygotowali oni prezentacje mające skłonić nas do zastanowienia się dlaczego to My mamy wpływ na oblicze Naszej Planety.
Prezentacja przygotowana przez Rafała - Dzien_Ziemi_RH.pptx
Prezentacja przygotowana przez Jagodę DZIEN_ZIEMI_JS.pptx / DZIEN_ZIEMI.pdf
Prezentacja przygotowana przez Szymona Dzien_Ziemi_SJ.pptx/ Dzien_Ziemi_Szymon.pdf
Prezentacja przygotowana przez Kacpra Prezentacja_o_dniu_ziemi.pdf
Prezentacja przygotowana przez Wojtka Prezentacja_Dzien_Ziemi_WG.pptx / Prezentacja_Dzien_Ziemi_WG.pdf
Prezentacja przygotowana przez Michała Dzien_Ziemi_MB.pptx / Dzien_Ziemi_MB.pdf
Prezentacja przygotowana przez Hanię DzienZiemi_HJ.pptx / DzienZiemi_HJ.pdf
Prezentacja przygotowana przez Pawła Dzien_Ziemi_PK.pptx / Dzien_Ziemi_PK.pdf
Film jak dbać o Planetę - Dzien_Ziemi_-_jak_dbac_o_nasza_planete_.mp4
Filmik - Dzien_Ziemi-Film.mp4
Zabierz 5 z lasu
Samorząd Uczniowski zachęca całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Zabierz 5 z lasu” organizowanej przez Nadleśnictwo. Akcja polega na zabraniu 5 sztuk śmieci z lasu i wyrzuceniu ich do najbliższego kosza oraz ma na celu zachęcanie do dbania o środowisko i zmniejszenie liczby szkodliwych odpadów w lasach.
Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola nr 4 w Żorach na rok szkolny 2021/2022
Termin potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do naszego przedszkola: od 31.03.2021 r. od 8:00 do 12.04.2021 r. do 15:00.
Ze względów sanitarno-epidemiologicznych przyjmujemy poniższy model potwierdzenia woli dotyczący kandydatów zakwalifikowanych do naszego przedszkola:
wypełniony druk „Potwierdzenie woli uczęszczania do przedszkola” należy wrzucić w wyznaczonym terminie do skrzynki podawczej ustawionej w przedsionku budynku przedszkola.
Brak „Potwierdzenia woli uczęszczania do przedszkola” we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu
Do pobrania
Życzenia
Akademia Rodzica
INFORMACJA
Szanowni Rodzice
W związku z najnowszymi obostrzeniami informujemy, że od poniedziałku tj. 29 marca br. do piątku 09 kwietnia br. Przedszkole będzie nieczynne.Placówki mają obowiązek zapewnienia opieki dzieciom, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19.
Do pobrania
POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI
Życzenia
Zapraszamy do Naszej Nietuzinkowej Szkoły
Dokumenty w sprawie przyjęcia uczniów do klasy I spoza obwodu szkoły
Egzamin ósmoklasisty
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – ROK SZKOLNY 2020/2021
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:- określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat tego poziomu wykształcenia;
- zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
Do egzaminu nie przystępuje uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub niepełnosprawności sprzężone, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Z przystąpienia do egzaminu może być zwolniony:- uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawności sprzężone inne niż niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Z wnioskiem o zwolnienie występują rodzice ucznia do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek musi być pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora szkoły;
- uczeń, który – ze względu na szczególny przypadek losowy lub zdrowotny – nie mógł przystąpić do egzaminu ani w terminie głównym, ani w terminie dodatkowym;
- uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej albo laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z tego przedmiotu.
Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty w rubryce danego przedmiotu będzie on miał wpisane słowo – odpowiednio – “zwolniony” lub “zwolniona” oraz maksymalny wynik, tj. “100%” (wynik procentowy) oraz “100” (wynik na skali centylowej).
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni.
DZIEŃ PRZEDMIOT CZAS TRWANIA EGZAMINU
25.05.2021 g.9.00 język polski 120 minut
26.05.2021 g.9.00 matematyka 100 minut
27.05.2021 g.9.00 język obcy 90 minut
czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu. Do czasu trwania egzaminu z danego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).
Terminy dodatkowe egzaminów:
16.06.2021 godzina 09.00 – język polski;
17.06.2021 godzina 09.00 – matematyka;
18.06.2021 godzina 09.00 – język nowożytny.
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
- z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO
- przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem lub słuchaczem.
Wyniki egzaminu będą przedstawiane w procentach i na skali centylowej (odsetek liczby uczniów, – zaokrąglony do liczby całkowitej – którzy uzyskali z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż dany uczeń).
Podstawowe zasady obowiązujące podczas przeprowadzania egzaminu
- Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz – w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych – leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność;
- do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu;
- w czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej;
- członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych;
- w przypadku:
- stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych lub
- zakłócania przebiegu egzaminu, lub
- wniesienia do sali egzaminacyjnej materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie dyrektora CKE
egzamin danego ucznia z danego przedmiotu egzaminacyjnego może zostać unieważniony.
Unieważnienie egzaminu z danego przedmiotu
Unieważnienie egzaminu z danego przedmiotu może nastąpić:
- podczas egzaminu (decyzja przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego), jeżeli uczeń:
- rozwiązuje zadania egzaminacyjne niesamodzielnie,
- wniósł na salę egzaminacyjną jakiekolwiek urządzenie telekomunikacyjne lub korzysta z takiego urządzenia na sali egzaminacyjnej,
- wniósł na salę egzaminacyjną materiały lub przybory niewymienione w komunikacie dyrektora CKE o materiałach i przyborach pomocniczych,
- zakłóca prawidłowy przebieg egzaminu w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom;
- po egzaminie (decyzja dyrektora OKE lub CKE), jeżeli podczas sprawdzania pracy egzaminacyjnej stwierdzono niesamodzielne rozwiązywanie przez ucznia zadania lub zadań zawartych w arkuszu egzaminacyjnym, w szczególności w przypadku stwierdzenia występowania w pracy ucznia jednakowych sformułowań wskazujących na:
- udostępnianie rozwiązań innemu uczniowi,
- korzystanie z rozwiązań dokonanych przez innego ucznia,
- korzystanie podczas egzaminu z niedozwolonych materiałów, np. przepisanie fragmentu pracy z podręcznika lub opracowania, witryny internetowej,
- skopiowaniu fragmentu tekstu zawartego w arkuszu egzaminacyjnym.
Skutki unieważnienia egzaminu z danego przedmiotu:
- w terminie głównym – koniecznością przystąpienia do egzaminu z tego przedmiotu w terminie dodatkowym;
- w terminie dodatkowym – uzyskaniem wyniku “0%” z tego przedmiotu.
Jeżeli – zdaniem ucznia lub jego rodziców – w trakcie egzaminu nie były przestrzegane przepisy dotyczące jego przeprowadzenia, uczeń lub jego rodzice mogą w terminie 2 dni roboczych od dnia egzaminu z danego przedmiotu zgłosić pisemne zastrzeżenia do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.
Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do swojej sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w ciągu 6 miesięcy od dnia wydania przez nią zaświadczenia/informacji o szczegółowych wynikach egzaminu.
Informacja ogólna o egzaminie:
https://www.youtube.com/watch?v=vNB6rQ3WF4k
Język polski cz. 1
https://www.youtube.com/watch?v=atObI8W6wi8
Język polski cz. 2
https://www.youtube.com/watch?v=3igTaFPKgwg
matematyka
https://www.youtube.com/watch?v=0H66qYEVE-8
język angielski
https://www.youtube.com/watch?v=T4bdefH6s20
Zasady rekrutacji do samorządowych przedszkoli
Zasady rekrutacji do samorządowych przedszkoli na rok szkolny 2021/2022, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żory
Szanowni Rodzice!
Jeżeli podjęliście Państwo decyzję, aby od 1 września 2021 roku Wasze dziecko rozpoczęło edukację w jednym z przedszkoli prowadzonych przez Miasto Żory, warto zapoznać się
z zasadami tegorocznego naboru, który podobnie jak w latach ubiegłych zostanie przeprowadzony przy pomocy systemu elektronicznego. Chcąc ułatwić Państwu proces zapisu dziecka do przedszkola przedstawiamy zasady rekrutacji „krok po kroku”.Kontynuacja edukacji przedszkolnej w dotychczasowym przedszkolu odbywa się
na podstawie deklaracji Rodziców o zamiarze dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola, złożonej w terminie od 15.02.2021 r. do 19.02.2021 r.Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 odbywa się na zasadach, które zostały określone w rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 tj.) oraz Zarządzenia Prezydenta Miasta Żory OR.0050.107/2021
z dnia 27.01.2021 r.Rodziców, którzy chcą po raz pierwszy zapisać swoje dziecko do publicznego przedszkola
w Żorach lub zmienić przedszkole swojemu dziecku, informujemy, że szczegółowe informacje, poradniki, dane adresowe wraz z ofertą przedszkoli, ważne terminy, a także kryteria obowiązujące przy przyjmowaniu dzieci do przedszkoli dostępne są na portalu
dla rodziców www.zory.przedszkola.vnabor.pl.ZASADY OGÓLNE
- Rekrutacja do przedszkoli skierowana jest do dzieci mieszkających na terenie Miasta Żory.
- Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci zapisywanych po raz pierwszy do przedszkola prowadzone jest w formie elektronicznej i odbywa się wyłącznie na wolne miejsca.
- W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział: dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
- Rodzice mogą składać wniosek o przyjęcie do 3 wybranych przedszkoli.
- Rodzice układają listę wybranych przedszkoli według swoich preferencji w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej (max 3). Przedszkole umieszczone na liście preferencji na pierwszej pozycji nazywane jest przedszkolem pierwszego wyboru.
- Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolach nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego.
- Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych lub mieszanych) uzależniona jest
od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych
w rekrutacji do przedszkola.
REKRUTACJA KROK PO KROKU
Krok 1 – Wybór przedszkola
Przed wyborem przedszkola warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich żorskich placówek przedszkolnych oraz warunkami organizacyjnymi. Szczegółowe informacje
o przedszkolach można znaleźć w ofercie przedszkola na stronie www.zory.przedszkola.vnabor.pl oraz na stronach internetowych przedszkoli.Krok 2 – Wypełnienie ”Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola”
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można wypełnić na dwa sposoby:
- elektronicznie na stronie internetowej: Żory www.zory.przedszkola.vnabor.pl,
- w formie papierowej (formularze dostępne w przedszkolach).
Wypełniony wniosek:
- podpisują oboje rodzice/opiekunowie dziecka,
- podpisy złożone we wniosku są potwierdzeniem zgodności ze stanem faktycznym informacji zawartych we wniosku.
Uwaga!
Wypełnienie wniosku na stronie internetowej bez jego wydrukowania, podpisania
i dostarczenia do przedszkola I wyboru nie jest zgłoszeniem – takie dziecko nie bierze udziału w procesie rekrutacji.Krok 3 – Potwierdzanie wniosku w przedszkolu pierwszego wyboru
01.03.2021 godz. 8:00 – 15.03.2021 godz. 15:00
- Aby wziąć udział w rekrutacji, rodzic zobowiązany jest do złożenia wniosku
o przyjęcie dziecka w przedszkolu pierwszego wyboru oraz przedłożenia wymaganych dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów zaznaczonych przy składaniu wniosku. - Jeśli rodzic wypełnił wniosek za pośrednictwem strony internetowej, to zostanie
on zapisany w systemie, ale zarejestrowany dopiero w momencie, gdy prawidłowo wypełniony dokument zostanie wydrukowany, podpisany i dostarczony
do przedszkola pierwszego wyboru. - Jeżeli rodzic wypełnił wniosek w wersji papierowej jest on zobowiązany dostarczyć go osobiście do przedszkola pierwszego wyboru. Przeszkolony pracownik przedszkola wprowadzi do systemu elektronicznego wszystkie dane zawarte w złożonym wniosku i nada numer PIN.
- Dane wprowadzone do systemu przez przedszkole pierwszego wyboru przekazywane są w formie elektronicznej do jednostek z drugiej lub trzeciej preferencji.
Ważne, aby wniosek był kompletny i złożony w terminie, przy czym kolejność składania nie wpływa na wynik rekrutacji.
Krok 4 – Weryfikacja dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów kwalifikacyjnych zgłoszonych przy rejestrowaniu wniosku w przedszkolu
- Do wniosku rodzice dołączają dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
- Za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności informacji zawartych we wniosku
z informacjami w systemie informatycznym oraz wydanie rodzicom potwierdzenia przyjęcia wniosku odpowiedzialny jest dyrektor przedszkola pierwszego wyboru. - Rodzice, którzy posiadają indywidualny PIN, mogą sprawdzać wyniki rekrutacji
w Internecie.
Krok 5 – Postępowanie rekrutacyjne – praca komisji rekrutacyjnej
- Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola. Dyrektor wyznacza skład komisji oraz jej przewodniczącego.
- Komisja rekrutacyjna rozpatruje wniosek w każdym przedszkolu wskazanym na liście preferencji.
- Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w terminach określonych
w harmonogramie. - W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Żory przekracza liczbę wolnych miejsc, komisja rekrutacyjna, po weryfikacji wniosków, ustala kolejność przyjęć na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów.
- W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, które nie zostało potwierdzone.
Krok 6 – Ustalanie listy kandydatów zakwalifikowanych na podstawie kryteriów
- W przypadku, gdy liczba miejsc przewyższa liczbę kandydatów zobowiązanych
do odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego, komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjmowania tych dzieci na podstawie pozostałych kryteriów kwalifikacyjnych. - Komisja rekrutacyjna w pierwszej kolejności bierze pod uwagę kryteria określone
w Prawie oświatowym tzw. kryteria ustawowe, które mają jednakową wartość. - Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
do przyjęcia.
Krok 7 – Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola
31.03.2021 godz.8:01 - 09.04.2021 godz. 15:00
- Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu. Brak potwierdzenia woli uczęszczania dziecka
do przedszkola w ustalonym w harmonogramie terminie jest równoznaczne
z rezygnacją z miejsca w przedszkolu. - Przewodniczący komisji rekrutacyjnej podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych oraz informację o liczbie miejsc wolnych. Listy zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej.
Krok 8 – Procedura odwoławcza
Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:
- wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
- wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy,
- złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola po wyczerpaniu innych możliwości określonych ustawa rekrutacyjną.
Krok 9 – Postępowanie uzupełniające i informator o wolnych miejscach w przedszkolach
- Jeżeli po przeprowadzeniu postępowaniu rekrutacyjnego publiczne przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przedszkola przeprowadza postępowanie uzupełniające.
- W postępowaniu uzupełniającym rodzice, których dzieci nie zostały przyjęte
do żadnego z wybranych przedszkoli lub przyjęci do przedszkola drugiego lub trzeciego wyboru, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola dysponującego wolnymi miejscami. - Informacje o wolnych miejscach rodzice mogą uzyskać w poszczególnych przedszkolach oraz w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Żory.
- W przypadku nieprzyjęcia dziecka zobowiązanego do odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego dyrektor przedszkola informuje o tym fakcie Prezydenta Miasta Żory. W tym przypadku Prezydent pisemnie wskazuje rodzicom inne przedszkole, które może przyjąć dziecko.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie