• REKRUTACJA

OGŁASZA NABÓR DO KLASY I

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Do klasy pierwszej przyjmowane są:

dzieci 7- letnie (urodzone w roku 2016) – objęte obowiązkiem szkolnym

dzieci 6-letnie  (urodzone w roku 2017 ) – zgodnie z wolą rodziców (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

Kandydaci zamieszkali w obwodzie naszej szkoły

Kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1im. Janusza Korczaka w Żorach,  którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia .

Druki dostępne na stronie szkoły lub w sekretariacie.

Rekrutacja dla kandydatów spoza obwodu szkoły w terminie od 01.03 do 22.04.2023r.

Informacje na temat przyjęcia dziecka do klasy I  udzielane są pod numerem  telefonu                  32 4342302 lub 605 243164 w godzinach od 8.00 -15.00.

• Nauczyciel na medal

• Pani Magdalena Rawska nauczycielka Naszego Przedszkola w dniu 3 lutego 2023 roku odebrała dyplom oraz medal dla Najlepszego Nauczyciela Przedszkola w Żorach. Pani Magda została doceniona przez rodziców  oraz społeczność związaną z Przedszkolem nr 4 w Żorach.

Serdecznie Gratulujemy!!

• Rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej

• W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin poetki. Z tej okazji Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia jej twórczości.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu MISTRZYNI SZYMBORSKA. Koordynatorką projektu jest Pani Angelika Ryrych- Piwowar, która jest wielbicielką twórczości Wisławy Szymborskiej.

W ramach projektu podejmiemy szereg działań przybliżających życie i twórczość tej wspaniałej poetki, którą szwedzcy dziennikarze okrzyknęli Gretą Garbo poezji.

Szczegóły już wkrótce.