• Wyprawka pierwszoklasisty

• blok techniczny w formacie A4 - biały i kolorowy
            • farby plakatowe - 12 kolorów
            • pędzle
            • pojemnik na wodę (najlepiej taki z zakryciem)
            • pastele olejne
            • plastelina - 12 kolorów
            • podkładka do malowania i lepienia z plasteliny
            • papier kolorowy
            • krepina - kilka kolorów
            • teczka na gumkę (do przechowywania prac)
            • chusteczki wyciągane w pudełku;
            • strój gimnastyczny (granatowe spodenki, biała koszulka)
            • obuwie na zmianę z białą podeszwą+ worek
            • Podczas uroczystości szkolnych uczniów obowiązuje strój galowy (białe bluzki, koszule i czarne, granatowe spódnice, spodnie)

Bardzo proszę podpisać wszystkie rzeczy dziecka

Zeszyty prosimy obłożyć i podpisać na zewnątrz.

Dodatkowych informacji wychowawcy udzielą na pierwszym spotkaniu w roku szkolnym.

• PORADY DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW

•

Rozpoczęcie nauki w szkole to duże wyzwanie zarówno dla samego dziecka, jak i jego rodziców. Oznacza ono zwiększenie obowiązków, a także pojawienie się problemów, z którymi nasza pociecha nie zawsze będzie w stanie sobie poradzić. Dlatego warto, dobrze przygotować się do tego ważnego wydarzenia.

W dużej mierze to od Was, Drodzy Rodzice, zależy, jaki będzie start Waszego dziecka dlatego też:

• Bądźcie obecni na spotkaniach dla rodziców przygotowanych specjalnie dla Was przez Dyrekcję nauczycieli oraz specjalistów
            • Zorganizujcie miejsce dla dziecka, w którym będzie mogło odrabiać zadanie domowe
            • Tak organizujcie dziecku dzień, aby wystarczało mu czasu na naukę, zabawę i odpoczynek.
            • Zapewniajcie dziecko, że wierzycie w nie, że da sobie radę, że może liczyć na Waszą pomoc.
            • Gdy wróci do domu ze szkoły zapytajcie, co wydarzyło się w szkole, co jest na zadanie domowe, co trzeba przygotować na następny dzień.
            • Rozmawiajcie z dzieckiem spokojnie, stres i nerwy nie są dobrymi doradcami.
            •  O wszystkich problemach rozmawiajcie na bieżąco z dzieckiem
            • Bądźcie w stałym kontakcie z wychowawcą klasy