• REKRUTACJA 2024/2025

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Żorach

na rok szkolnym 2024/2025

Podstawy prawne:

- ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo Oświatowe (Dz. U. 2023 poz. 900 ze zm.)

- Uchwała Nr 360/XXIX/17  z dnia 16 marca 2017r. Rady Miasta Żory w sprawie ustalenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych

- zarządzenia Prezydenta Miasta Żory w sprawie ustalenia terminów w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli oraz pierwszych klas publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Żory na rok szkolny 2024/2025.

I.  Do klas I w roku szkolnym 2024/2025 przyjmowane są:

- dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,

- dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców (jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

2. Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły.

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Termin:  do 29.02. 2024 r.

3. Kandydaci spoza obwodu

Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku złożonego do dyrektora szkoły w terminie od 01. 03. do 19. 04. 2024 r. - Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Żory.

DRUKI DO POBRANIA: