• ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

• W dniu 27 października obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r. Z okazji tego święta posadziliśmy na terenie naszej szkoły piękną wierzbę. Wybraliśmy właśnie ten gatunek drzewa, ponieważ jesteśmy przyjaciółmi Żorskiej Pasieki Pszczół Be Be a wierzba jest drzewem miododajnym. Mamy również nadzieję, że wierzba nie tylko upiększy nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczyni  się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.