• Sukcesy Naszych Artystów

• ​​​W dniu 27.10.2022 r. odbyła się IX edycja powiatowego konkursu „Piosenki patriotycznej i żołnierskiej dla szkół” w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2022 r.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Organizatorami konkursu są: Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. W konkursie uczestniczyło 120 dzieci

Nasi laureaci:

KLASY IV – VIII

Kategoria SOLO: I miejsce Jagoda Sztefka

Kategoria ZESPÓŁ:  II miejsce

Szymon Garus, Hanna Majewska, Patrycjusz Majewski, Zuzanna Skorupa, Antonina Pawlas, Nina Sawczuk, Wiktoria Polnik i Rafał Smętek

​​​​​

28 października podczas Przegladu Artystycznego Ballo Jagoda Sztefka w kategorii śpiew klas 4-8 zdeklsaowała konkurencje i zajęła pierwsze miejsce. Swoimi recytatorskimiumiejętnościami popisał się również Leonard Burtan, który zajął I miejsce.

Julia Pruciak zajęła 3 miejsce wśród klas trzecich, a Marcin Sock otrzymał wyróżnienie.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• DEN 2022

• 13 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski częstował nauczycieli słodkościami oraz kawą. Na czwartej lekcji odbył się apel, gdzie miała miejsce niespodzianka. Nauczyciele wystąpili w przedstawieniu pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Po występie nastąpiły życzenia i wręczenie medali przyznanych przez uczniów w kategoriach:

1. Nauczyciel, który umie nauczyć

2. Nauczyciel, który jest przykładem do naśladowania