• #rysujeMY- kreatywniejeMY

• Nauczycielka naszej szkoły „zaraża” swoich uczniów miłością do sketchnotingu. Polonistka na swoje lekcje zaprosiła fantastyczne Kwadraciaki ®, które natychmiast zaprzyjaźniły się z uczniami.

Mgr Angelika Ryrych- Piwowar jest pasjonatem myślenia wizualnego w edukacji. Polonistka jest autorką innowacji pedagogicznej  #rysujeMY- kreatywniejeMY- myślenie wizualne na lekcjach języka polskiego.

„Wizualizacja wzmacnia proces rozumienia, zapamiętywania jak również rozwija kreatywność. Obrazy poruszają wyobraźnię, połączone ze słowami wpływają na proces obu półkul mózgowych. Ten proces powoduje tworzenie się nowych połączeń między komórkami nerwowymi, ułatwia lepsze zapamiętywanie”.

O myśleniu wizualnym sporo już wiedzą uczniowie klas 8a, 8b oraz 6b. To oni przede wszystkim tworzą koło myślograficzne, na którym uczą się tworzyć MAGICZNE NOTATKI.

Angelika Ryrych- Piwowar wzięła udział w tworzeniu KALENDARZA ADWENTOWEGO Z KWADRACIAKAMI® . Nauczycielka została zaproszona do współpracy przez Agnieszkę Halamę, która stworzyła te sympatyczne ludziki. Dziś każdy może cieszyć się tym kalendarzem i w cudownej atmosferze oczekiwać Bożego Narodzenia.

Możemy zdradzić, że już wkrótce pojawi się kolejna propozycja dla uczniów. Czy nasza polonistka ma coś z tym wspólnego?

Kalendarz do pobrania:

Kalendarz Adwentowy Kwadraciaków

Kalendarze wiszące w domu uczniów

• Nauczyciel razem z wojskiem

• Nauczyciel wychowania fizycznego pan Łukasz Gabacz wraz z dowóctwem Jednostki Wojskowej "Agat" w listopadzie 2020 roku przygotował bieg na orientację dla kandydatów do Jednostki Wojskowej. Bieg byłjednym z elementów selekcji. Kandydaci mieli do odnalezienia 19 punktów kontrolnych w czasie 90 minut. Bieg odbywał się na terenie lasów Żor w okolicach stzrelnicy "Dębina".

• Skrzat dla Najbliższych

• Uczniowie klasy 7A podopieką wychowawcy pani Aleksandy Dudzik zamienili się w dobreduchy i wykonali skrzaty w ramach niespodzianki dla najblizszych na swieta podczas godziny wychowawczej. Dzięki takiej akcji ich najbliżsi mogli się poczuć wyjątkowo w te "inne" niż pozostałe święta Bożego Narodzenia

• Kółko Myślograficzne

• Na kółku "myślograficznym" można również zaczerpnąć wiedzy o kaligrafii nowoczesnej, którą się zajmuję

Gościem na Kółku była Agnieszka Halama - matka naszych ukochanych Kwadraciaków.Odwiedziła Nas Ona podczas pierwszego zdalnego nauczania w ubiegłym Roku Szkolnym.

Zapraszamy do Galerii "Kółka"

Galeria Zdjęć

• Klasa 2a podczas nauki zdalnej.

• Podczas zdalnego nauczania, w ramach nauki wykonujemy doświadczenia i tworzymy ciekawe prace.

• "Razem na Święta"

• Uczniowie klasy 2a włączyli się w Akcję MEN Razem na święta, tworząc prześliczne kartki świąteczne dla najbliższych. Oprócz kartek wykonali także ozdoby świąteczne i przepiękne choinki.

Galeria Zdjęć

• Klasa 2b. Niby osobno, a jednak razem.

• Odkrywamy świata tajemnice i czuwamy przy choince!

Galeria Zdjęć google